29. rocznica poświęcenia kościoła

W niedzielę 15 września przypada 29. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 w int. budowniczych naszego kościoła.

Po Mszy św. o godz. 17.00 w krypcie kościoła, naszym gościem będzie kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach, profesor Sebastian Giebel ze swoim zespołem muzycznym Autentikos.

Dzień wcześniej - 14.09.2019 r. - zapraszamy również na Festyn szkolno-parafialny.

Piesza pielgrzymka Pszowska

08.09.2019 przypada uroczystości odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w odpustowych ceremoniach.

Idziemy do Pszowa, aby wypraszać u Pszowskiej Pani łaskę uśmiechu oraz radości w Duchu Świętym. Niech Niepokalana, od początku wypełniona działaniem Bożego Ducha, uczy nas otwartości na Jego osobę i dary służące naszemu zbawieniu.

Zbiórka przy kościele o godz. 8.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego.

2 września (poniedziałek), rozpoczyna się NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY.

  • Msza św. dla młodzieży ponadpodstawowej w parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 8.00
  • Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, oraz dzieci przedszkolnych w parafii św. Herberta o godz. 16.30.

Nauki przedślubne i dzień skupienia

Nauki przedślubne we wrześniu 2019 r. odbędą się w terminach:

  • 02 września o godz. 19.00 - ks. Janusz Badura
  • 09 września o godz. 19.00 - Pani Paulina Goździk
  • 16 września o godz. 19.00 - ks. Janusz Badura
  • Pani Joanna Pawletko (umawiamy się indywidualnie pod nr tel. 693 079 767)

Dzień skupienia dla narzeczonych:

  • 22 września o godz. 14.00. W ramach Dnia Skupienia zostanie odprawiona Msza św.

Pielgrzymka kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej

W niedzielę 18 sierpnia będziemy przeżywać stanową Pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd do Piekar. Zapisywać się można w zakrystii. Koszt przejazdu 20 zł. Dzieci jadące z matkami mają przejazd darmowy. Rozesłanie pielgrzymów będzie o godz. 6.30 w kościele a wyjazd o godz. 7.00 z przystanku autobusowego.

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry! Drogie Pątniczki do Piekarskiego Sanktuarium!

Niedziela po 15 sierpnia na trwałe wpisała się w kalendarz duszpasterskich wydarzeń w naszej archidiecezji. Od dziesięcioleci bowiem w ten dzień dziewczyny i kobiety pielgrzymują na piekarskie wzgórze, aby razem z Maryją, Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, oddać cześć Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 18 sierpnia spotkamy się przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej! Pamiętając o Jej otwarciu na działanie Ducha Świętego, będziemy prosili o Jego dary i moc, ponieważ to On jest naszym Obrońcą i Pocieszycielem. On jest Duchem przemiany! To Jego mocą buduje się Kościół. To Jego działanie sprawia, że eucharystyczne dary da – chleb i wino – stają się Ciałem i Krwią Chrystusa.

Czytaj więcej...